Qigong
Cvičení Qigong: Harmonizace těla i mysli s Hubertem Čížkem.
Milí přátelé, přinášíme vám unikátní sestavu Qigong, kterou vytvořil legendární profesor Leung Kok Yuen, průkopník tradiční čínské medicíny v Evropě a Severní Americe.
Co je Qigong?
Qi: vitální energie, která proudí naším tělem.
Gong: umění a práce s touto energií.
Výsledkem je jednoduché, a přesto hluboké cvičení, které prospívá zdraví, harmonizuje organismus a přináší klid na tělesné i duševní úrovni.
Pro koho je cvičení vhodné?
- Pro každého – nezáleží na věku ani fyzické kondici.
- Pro ty, kdo hledají regeneraci, prevenci nebo energetickou rovnováhu.
- Lze cvičit ráno pro aktivaci těla na celý den nebo večer pro klidný spánek.
Jak to bude probíhat?
Cyklus 12 lekcí (3 měsíce).
Během prvních 8 lekcí se naučíte 7 pohybů sestavy (plus úvodní a závěrečný postoj).
Poslední 4 lekce se zaměříme na zdokonalení cvičení.
Doba cvičení: Přibližně mezi 10 minutami (tři opakování každého pohybu) a 25 minutami (sedm opakování každého pohybu), nevyžaduje zvláštní fyzickou kondici ani pohyblivost.
Vaším průvodcem bude Hubert Čížek, žák profesora Leunga, který se s jeho metodami seznámil již v roce 1990.
Pokud vás nabídka zaujala, neváhejte se přihlásit. Těšíme se, že společně objevíme sílu a klid, které Qigong přináší!
Lektor: ,,Já se jmenuji Hubert Čížek a mám za čest, pokládat se za žáka profesora Leunga, s jeho cvičením jsem se seznámil už v roce 1990, kdy jsem začal studovat čínskou medicínu v České republice. Pokud projevíte zájem, rád vás tímto cvičením provedu. Prof. Leung určil svoji qigongovou sestavu pro široké vrstvy zájemců, dbal na její relativní jednoduchost a všeobecnou přístupnost.
V osobě Prof.Leung Kok Yuana se setkáváme s klasickým čínským učencem a lékařem, který v sedmdesátých letech přichází do Evropy a Severní Ameriky, aby zde šířil základy, teorii a také praxi tradiční čínské medicíny. Právě jedním z praktických působení tčm je i rozsáhlý systém zdravotních cvičení qigong. Leung Kok Yuan vytvořil vlastních 7 typů pohybů pro práci s vnitřní energií, tak aby vyhovovala v podstatě lidem každého věku, a to jak nemocným, v rámci doplňku další léčby, tak i zdravým jako preventivní formu pohybu. Může se cvičit ráno, což uvede organismus do optimálního chodu pro denní rytmus fungování, cvičí-li se večer, pak to uvede energii do takové cirkulace, která napomáhá regeneraci těla v době odpočinku a nebrání normálnímu spánku. A konečně i zdraví lidé jej mohou cvičit jako prevenci a pro vyvinutí větší citlivosti organismu.